Skip to content

Teatralas

Foto 5

Teatro gurmanų puota – teatro užkulisiai tragikomedijoje
T E A T R A L A S pagal Thomas Bernhard pjesę

Vaidina:
Petras Venslovas – Bruskonas, geriausias visų laikų aktorius;
Ramūnas Šimukauskas – Feručis, Bruskono sūnus, antitalentas;
Ieva Zelionkaitė – Sara, Bruskono duktė, antitalentė;

Kostiumų dailininkas – Andrius Kvaliauskas;
Režisieriaus Sigučio Jačėno balsas.

TEATRALAS – spektaklis – atvira repeticija apie profesinę virtuvę. Keliaujantis šeimyninis teatras „čia ir dabar”, žiūrovų akivaizdoje, repetuoja keistą pagrindinio trupės aktoriaus – pjesės autoriaus – Bruskono kūrinį – komediją. Publika stebi „teatrą teatre”: šeimos galva Bruskonas, valstybinio teatro aktorius, be paliovos šokdina sūnų Feručį ir dukrą Sarą, repetuoja vakaro vaidinimą, laukia žiūrovų ir …. „egzistencinės“ lakštinių sriubos…Žiūrovai, sėdintys ištiestos rankos atstumu nuo aktorių, gali mėgautis kiekvienu vaidybos niuansu – mimika, nustebusiu žvilgsniu, turtingomis balso intonacijomis, iškalbingomis pauzėmis.

TEATRALAS – tai ir pikta satyra, išvelkanti į scenos šviesą visuomenės, politikos, kultūros elito atstovus, ir sąmojinga, bet liūdna komedija, vaizduojanti visuomenės autsaiderį, sužlugdytą menininką. „Teatro projektų“ atviros repeticijos versijoje dalyvauja visi – ir aktoriai, ir žiūrovai, ir režisierius. Austrų dramaturgo T.Bernhardo pjesė „Teatralas” Lietuvoje rampos šviesą išvydo pirmą kartą, o premjera įvyko festivalyje “Lietuvos teatrų pavasaris”.

„Šekspyras, Dostojevskis, Tolstojus – man taip neišeina. Jie – didieji. Dangaus skliautas, kuriame vis dar tiek daug energijos: kažkas jame vis dar verda. Tai sriuba, kuri niekados nebus išvirta, bet vis maišoma, maišoma ir maišoma. Aš jaučiu, kad tai ką darau – verta daryti, kitaip negalėčiau tuo užsiimti“.

Thomas Bernhard.

Ina Administrator

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.