Skip to content

Pi er kvadratu

apkirptas plakatas_sukreivintas

Spektaklis Josifo Brodskio pjesės „Marmuras“ motyvais

Režisierius ir dailininkas – Artūras Šimonis
Kompozitorius – Antanas Jasenka

Vaidmenis kuria aktoriai:

Vytautas Anužis – Publijus

Petras Venslovas – Tulijus

„pi er kvadratu“ – spektaklis apie žmogaus egzistenciją, kvietimas gilintis į laiko ir erdvės begalybę, apmąstyti gyvenimą ir mirtį, perteikti žiūrovui, jog visa tai, kas vyksta aplink mus, egzistuoja ne erdvėje, o mumyse, todėl mes turime nugalėti laiko beprasmiškumą, suvokdami, jog Laikas – tarsi Bokštas, mūsų gyvenimo vertikalė, leidžianti pajusti žmogaus egzistencijos trapumą.

Lietuvos žiūrovui spektaklis „pi er kvadratu“ – pirmasis susitikimas su dramaturgu Josifu Brodskiu. Nobelio premijos laureato talentas čia pasireiškia ne poezijos, o prozos kalba: ji nenuglaistyta, aštri, tarsi akuotų pilna duona.
„pi er kvadratu“ veikia du personažai: Tulijus ir Publijus, nežinia už ką nuteisti ir kalintys iki gyvenimo pabaigos. Spektaklyje apstu ekscentriškų, provokuojančių situacijų ir nesusipratimų. Talentingai žongliruodami žodžiais, aktoriai eksponuoja kraštutines gyvenimo situacijas, apnuogina žmogaus proto ir sielos gelmes. Jų dialogai pilni kaliniams būdingo žargono, ne tik stulbina ir trikdo, bet ir veda žiūrovą į teritoriją, kur sieja tie patys troškimai, jausmai ir panašios nesėkmės.

Spektaklis „pi er kvadratu“ vaidinamas originalo – rusų kalba.

Ina Administrator

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.