Skip to content

Apie spektaklį „Idioto mišios“, fragmentai

spauda01

[…Spektaklis „Idioto mišios“ sukurtas Kauno Pranciškonų vienuolyno Šv. Jurgio bažnyčioje. Sovietmečiu uždaryta, nuniokota ir dabar neveikianti šventovė tapo šiam projektui idealia erdve, neprimenančia tradicinės teatrinės aplinkos, išlaisvinančia vaizduotę.

…„Idioto mišių“ misterija trunka dvi valandas, kondensuoja svarbiausius romano momentus, rutuliojasi „plačiaformatėje“ ervėje.

Režisierius inscenizuoja ne patį romaną, bet realizuoja jo motyvais parašytą scenarijų. “Idioto“ personažai autoriaus sąmoningai atskirti vienas nuo kito. Tik realybės nepažįstantis Myškinas, atviras tarsi kūdikis ir neturintis jokio „imuniteto“ aplinkai, trokšta sujungti žmones, bet atgaivinti pasiligojusias sielas neįmanoma.
…Teatro stebuklas įvyko. Turintis akis tepamato]

G.Jankauskas – Plačiaformatės „Idioto mišios“
LIETUVOS AIDAS 2003 08 13

[…„Idioto mišios“ Taline, Šv. Katarinos bažnyčioje suvaidintos
tarsi vienu atsikvėpimu: spektaklyje atsiskleidžia ir filosofinė F.Dostojevskio kūrinio gelmė, ir herojų aistros, išdidumas ir nuolankumas, neišsipildžiusios svajonės.
Publika atsiveria spektakliui, kuriame visų pirma byloja ne tekstas, o vaizdas ir metaforos…]

R. Kanopkaitė – Egzaminas Taline išlaikytas aukštu balu
KAUNO DIENA 2004 10 02

[…praėjo 135 m. nuo romano parašymo. Žmonių mastymas pasikeitė, tačiau amžinosios gėrio ir grožio vertybės išlieka. Ar pateisinti Rogožino ir Nastasijos Filipovnos aistrą, kritimą ir kėlimąsį? Ar įmanomas tokio vaikiškai naivaus, nekalto kunigaikščio Myškino būvimas XXI amžiuje?

Žmogaus sielos nuskaidrėjimas ir išsigelbėjimas ateina per kančią.
Veiksmas vyksta kelyje. Peterburgas.Karštis.Pragaras.
Žmonės susitinka,atranda vienas kitą. Tai mišios iš žmogaus į
žmogų.

Bažnytinė architektūra inspiravo pačią idėją ir galimybę ją toliau vystyti.Kolonos, balkonai, arkos, freskos – viskas dokumentiška, reikalauja kitokios vaidybos…]

Režisieriaus R.Atkočiūno interviu Lietuvos radijui 2003 08 09

Ina Administrator

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.